O nas

Nasz Teatr w obecnej formie działa od 2006 roku, jednakże niektórzy członkowie rozpoczęli przygodę z żywiołem ognia dużo wcześniej. Ich doświadczenie sięga nawet początku milenium! Do zespołu należy również liczne grono tancerzy ognia z mniejszym stażem, którzy dopiero szlifują swój kunszt pod okiem bardziej wprawnych kolegów i koleżanek. Nieustanie prowadzimy warsztaty oraz treningi dla wszystkich chętnych na każdym poziomie.

Realizując wspólną wizję artystyczną staramy się odchodzić od utartych schematów pokazów fire show. Zawsze tworzymy spektakle oparte na konkretnej fabule. Motywami przewodnimi są relacje międzyludzkie, miłość, nienawiść, przyjaźń. Inspiracje czerpiemy również z innych kultur. Nie zamykamy się na jednej dziedzinie życia, wykorzystujemy tańce narodowe, obrzędy religijne, mity i legendy. Do stworzenia kilku performensów natchnęły nas wielkie produkcje filmowe, takie jak Moulin Rouge, Piraci z Karaibów, czy Chicago.

Trenujemy regularnie na profesjonalnej sali dwa, trzy razy w tygodniu po 2 lub 3 godziny. W sezonie letnim dochodzą do tego treningi plenerowe. W czasie zajęć zwracamy uwagę na plastykę ciała, ruch sceniczny, synchronizację w choreografii oraz doskonalenie swoich technik kuglarskich. Staramy się przełamywać bariery które narzuca nam własny organizm. Zwracamy szczególną uwagę na ulepszanie naszych umiejętności tanecznych i teatralnych.

Wielokrotnie w ciągu roku dajemy pokazy charytatywne, wspierając akcje humanitarne oraz organizacje pozarządowe. Dla zaprzyjaźnionych instytucji przygotowujemy różnego rodzaju akcje promocyjne, pokazy i happeningi. Realizując pokaz od strony technicznej kładziemy nacisk na bezpieczeństwo zarówno widzów jak i aktorów. W czasie występu zachowujemy szczególną ostrożność, stosując się do wszystkich zasad BHP. Dysponujemy własnymi gaśnicami przeciwpożarowymi, kocami gaśniczymi i taśmą ochronną.